Cilt Bakımı

CİLT BAKIMI

İyi bir cilt bakımı detaylarda gizlidir. Neden mi ?

Cilt bakımı her kadının profesyonel ya da değil sık sık yapmak istediği bir uygulamadır. Çoğu zaman evde hazırladığımız doğal ve katkısız ürünlerden elde edilen maskelerle bu eksik giderilmeye çalışılır. Ancak cilt bakımında önemli olan ihtiyacınıza yönelik içeriklerin doğru şekilde cilde verilmesi ve en uygun cilt temizliğinin sağlanması olmalıdır. Bu amaçla evde hazırlana maskeler içerisine katılan asit içerikli ürünler cilt Ph ( asit oranına ) uygun değil ise cildinizde yanıklara sebep olabilir bunlar iz ve leke bırakabilir. Ayrıca gece uygulanması gereken bazı içeriklerin gündüz uygulanıp güneşe çıkılması ile güneş lekeleri gelişebilir. Yine yağlı ciltlerde uygulanan yoğun yağlı ürünler sivilcelenmeye ve açık ve kapalı yağ butonlarının oluşmasına neden olabilir. Kuru ciltlerde ise cildin yağını kurutan peeling gibi soyucu işlemler dahada kurumasına çatlamasına neden olabilir. Rosae ( gül ) hastalığı olanlar, allerji hikayesi olnaların bu tür uygulamaları yaparken dikkatli olması ve mevcut şikayetlerini artırabilme ihtimali olduğunu bilmekte fayda var.

Profesyonel cilt bakımlarında ciltin üst tabakası çevrekirliği, makyaj gibi kimyasallardan uzaklaştırmanın yanı sıra üst tabakadaki epidermisin ölü hücreleri de temizlenir. Kapalı ve açık gözenkeler temizlenir ve cildin ihtiyacına göre seçilen cildin ihtacı olan nem, besleyici vitamin, mineraller, hyalüronik asit içerikli serumlar uygulanarak emilimi arttırmak amacıyla maskeler uygulanarak tedavi

sonlandırılır. Burada ihtiyacınız olan ve cilt tipinize uygun ürünler güvenilirlik testlerinden geçmiş cilt yapınıza göre üretilmiş sağlıklı ve hijyenik ürünler tercih edildiği takdirde profesyonel ellerde tatminkar sonuçları olan uygulamalardır.

Cihaz ile yapılan cilt bakımlarında ( innofacial, hydrafacial, aquapeel vb ) hasta konforunun yüksek olması istenilen serumun cilt altına daha yoğun bir şekilde vakum yardımıyla emdirilmesi sonuçları olumlu yönde etkilemektedir. Burada her aşamada temel ihtiyaca göre farklı içeriklerde serumlar kullanılarak istenilen başarıya ulaşmak mümkün olmaktadır. Tercihen de kliniğimizde hastalarımızı innofacial gibi cilt bakım cihazları ile tedavi etmekteyiz.

İyi bir cilt bakımı detaylarda gizlidir. Profesyonel tedaviler sizi sonu hüsranla bitebilecek uygulamalardan korumakla kalmaz özlediğiniz parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı da sağlar.